Dobra wiadomość dla pacjentek z rakiem piersi!


Od 1 września 2019 roku pacjentki z rakiem piersi zyskają jeszcze więcej opcji terapeutycznych. Ministerstwo Zdrowia do wykazu leków refundowanych wprowadziło długo wyczekiwane terapie dla pacjentek z zaawansowanym i wczesnym HER2 dodatnim rakiem piersi.

Z refundacji rybocyklibu, palbocyklibu oraz pertuzumabu cieszą się zarówno chore, jak i lekarze, którzy mają nadzieje, że zmieni to smutne statystyki w naszym kraju.

W ostatnim czasie odnotowano wzrost śmiertelności z powodu raka piersi. Polska jest jedynym krajem, gdzie wzrasta zachorowalność i śmiertelność z powodu tego nowotworu. Tym bardziej cieszy decyzja Ministra Zdrowia.

Szczegóły dotyczące programu lekowego dla kobiet chorych na raka piersi można znaleźć na stronie www.mz.gov.pl, w zakładce “Aktualności”.

Masz raka piersi? Co powinnaś wiedzieć?

Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi

Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi

  Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi   „Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi” to zbiór rzetelnych informacji, który powstał we współpracy 4 organizacji, działających na rzecz pacjentów (Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polskie Amazonki Ruch...

Organizatorzy

Partner merytoryczny

@ 2019 Copyright Roche Polska Sp. z o.o., ul. Domaniewska 39 B, 02-672 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Numer akceptacji

Nota prawna

Polityka prywatności