Jak radzić sobie ze stresem w dobie koronawirusa?
Psychoonkolog w #Lato z Onet


W czasie epidemii COVID-19 w Polsce wiele kobiet odwlekało wizyty w placówkach medycznych – niezależnie czy wykryły niepokojące zmiany w piersi, czy były w trakcie leczenia lub przed zabiegiem chirurgicznym. Powodem najczęściej był strach przed zakażeniem nowym wirusem, jakim jest SARS-CoV-2.

Tymczasem rak piersi, jak inne choroby onkologiczne, to choroba, w której liczy się czas. Nowotwór wykryty we wczesnym stadium daje większe szanse na wyleczenie. Z kolei pacjentki w trakcie leczenia nie powinny samodzielnie podejmować decyzji o jego odroczeniu. Rak piersi nie poczeka do końca epidemii, zwłaszcza, że nie wiadomo, do kiedy ona z nami pozostanie. Każda samodzielnie podjęta decyzja może mieć negatywny wpływ na powodzenie terapii.

Czy można coś zrobić, żeby przełamać strach? Jak znaleźć w sobie odwagę? Na te pytania odpowiada psychoonkolog Adrianna Sobol, która w ramach kampanii „Wylecz raka piersi HER2+” wzięła udział w programie #Lato z Onet. Zapraszamy do obejrzenia materiału:

Masz raka piersi? Co powinnaś wiedzieć?

Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi

Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi

  Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi   „Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi” to zbiór rzetelnych informacji, który powstał we współpracy 4 organizacji, działających na rzecz pacjentów (Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polskie Amazonki Ruch...

Organizatorzy

Partner merytoryczny

@ 2019 Copyright Roche Polska Sp. z o.o., ul. Domaniewska 39 B, 02-672 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.

M-PL-00000785

Nota prawna

Polityka prywatności