“Wszystko o leczeniu i zdrowieniu” – warsztaty dla chorych onkologicznie


„Wszystko o leczeniu i zdrowieniu” to nowy cykl warsztatów edukacyjnych, skierowanych do osób w trakcie leczenia onkologicznego. Bezpłatne spotkania on-line będą prowadzone przez Polskie Amazonki Ruch Społeczny w ramach kampanii „Wylecz raka piersi HER2+”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w poniedziałek,
28 września o godz. 17:00.

Cykl będzie składał się z czterech warsztatów, które będą odbywały się raz w miesiącu. Każdy warsztat ma dwie części – edukacyjną, czyli spotkanie z ekspertem oraz warsztaty praktyczne, podczas których zostaną przedstawione ćwiczenia, które pozwolą poczuć się lepiej. – Zdecydowałyśmy się na formę on-line, aby każda osoba, która ma chęć wziąć udział w spotkaniu, nie musiała mierzyć się ze stresem związanym z epidemią COVID-19. Dodatkowo ta forma pozwala na uczestnictwo w spotkaniu bez względu na miejscowość, z której pochodzi osoba zainteresowana spotkaniem. Dzięki temu więcej osób będzie mogło z nich skorzystać – mówi Elżbieta Majewska, członek zarządu PARS, coach kryzysowy i prowadząca warsztaty „Wszystko o leczeniu i zdrowieniu”.

Każdego miesiąca w części edukacyjnej udział weźmie inny ekspert. W pierwszym spotkaniu będzie to dr n. med. Łukasz Grzęda, onkolog kliniczny. – Część z ekspertem będzie opierała się na formule pytań i odpowiedzi. Już teraz zachęcamy do tego, aby wysyłać do nas swoje pytania, na które postaramy się odpowiedzieć w trakcie trwania warsztatu. Oczywiście będzie także możliwość zadawania pytań bezpośrednio w trakcie trwania spotkania poprzez chat  – mówi Magdalena Knefel (PARS) – certyfikowana nauczycielka programu redukcji stresu w oparciu o techniki uważności (mindfulness). W kolejnych spotkaniach udział weźmie chirurg onkolog, psychoonkolog i rehabilitant. 

Diagnozie onkologicznej zawsze towarzyszy wiele emocji, które czasem ciężko jest opanować, ale to nie znaczy, że nic nie można dla siebie zrobić – przekonują prowadzące warsztaty i dlatego w drugiej części spotkania odbędą się praktyczne zajęcia, które pozwolą poczuć się lepiej. Każdego miesiąca podejmowany będzie inny temat związany z pracą nad sobą, własnym nastawieniem, radzeniem sobie ze stresem, uzyskiwaniem niezbędnego wsparcia oraz zaopiekowanie się sobą podczas choroby. Ta część będzie prowadzona w formule warsztatowej w oparciu o konkretne ćwiczenia, które później będziecie mogły wykonywać samodzielnie. To będzie czas, aby zadbać o siebie i skupić się na własnych potrzebach! – W trakcie pandemii negatywne emocje mogą się nasilać, więc szczególnie ważna jest praca nad nimi – mówi Magdalena Knefel – Połączenie wiedzy z pierwszej części warsztatów z praktycznymi ćwiczeniami da pacjentom onkologicznym siłę, aby radzić sobie z emocjami.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby do nich dołączyć należy jedynie zgłosić swój udział na adres biuro@ruchspoleczny.org.pl lub pod numer telefonu: 601 755 301 (numer czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-14:00). Dzięki temu możliwie będzie przekazanie wszystkich informacji organizacyjnych.

 Zachęcamy do śledzenia profili facebookowych organizatorów, na których będą pojawiać się informacje o kolejnych warsztatach:

W wiadomościach prywatnych możecie pisać swoje pytania oraz na adres: biuro@ruchspoleczny.org.pl

Terminy kolejnych spotkań:

  • 19 października
  • 16 listopada
  • 14 grudnia

Zapowiedź pierwszych warsztatów:

Masz raka piersi? Co powinnaś wiedzieć?

Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi

Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi

  Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi   „Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi” to zbiór rzetelnych informacji, który powstał we współpracy 4 organizacji, działających na rzecz pacjentów (Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polskie Amazonki Ruch...

Organizatorzy

Partner merytoryczny

@ 2019 Copyright Roche Polska Sp. z o.o., ul. Domaniewska 39 B, 02-672 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.

M-PL-00000981

Nota prawna

Polityka prywatności